11 Вересня 2018

УВАГА! Актуальна інформація станом на 11 вересня щодо техногенної аварії на заводі “Кримський Титан” – результати космічної зйомки

Міністерство тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України продовжує ретельно стежити за ситуацією, яка відбувається навколо заводу «Кримський титан».

Нагадуємо, що починаючи з 24.08.2018 на території міста Армянськ та найближчих населених пунктів Херсонської області з’явилися опади у вигляді маслянистої буро-коричневої рідини, яка осідала на металевих поверхнях та призводила до швидкого іржавіння металевих предметів. Крім того, було зафіксовано велику кількість випадків погіршення самопочуття місцевого населення окупованого Криму. Це сталося внаслідок викиду небезпечних речовин на підприємстві  «Кримський титан», що відбулося в ніч з 23 на 24 серпня 2018 року. Попри складну надзвичайну ситуацію, російською владою окупованого півострова лише 4 вересня прийнято рішення про зупинення виробництва на заводі та початок евакуації населення. Але жителі півострова залишали зону ураження самостійно, виїжджаючи на територію, підконтрольну українській владі.

 

 

За результатами проведеного аналізу даних космічної зйомки видно, що  станом на 09.09.2018 виробничий процес на хімічному заводі «Кримський титан» призупинено: відсутні ознаки відведення газів з димарів, відмічається суттєве зменшення кількості службового автотранспорту підприємства та особистого транспорту працівників у порівнянні зі знімками від 11.07.2018.

Також, якщо порівнювати знімки від 11.07.2018 та від 09.09.2018 видно, що в зазначений період проводилися роботи на даху північного виробничого корпусу на трьох ділянках цеху заводу «Кримський Титан»,  які тривають і зараз. За всіма ознаками можна зробити припущення, що було проведено ремонтні роботи.

Україна не має доступу до всієї інформації про ситуацію на  тимчасово окупованій території, але, за попередніми оцінками експертів, проведення ремонтних робіт може свідчити про наслідки техногенної аварії на підприємстві, яка могла бути викликана порушенням технологічного циклу.

Українська влада продовжує вживати превентивні заходи на контрольованій території, для того щоб захистити населення на випадок нових викидів і зміни напрямку вітру. На двох КПВВ, які знаходяться на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом, “Чаплинка” і “Каланчак”   здійснення пропускних операцій  тимчасово припинено. Пропуск здійснюється лише в екстрених випадках. На КПВВ розташовані намети ДСНС України, відбувається чергування швидкої медичної допомоги. Продовжують виконуватися роботи по контролю якості та складу повітря. Жодних відхилень, які б свідчили про будь-яку екологічну загрозу для Херсонщини не зафіксовано.