6 Вересня 2018

На контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» проводяться масштабні роботи по облаштуванню КПВВ

На контрольному пункті в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» проводяться масштабні роботи по облаштуванню КПВВ та покращенню сервісів для населення.

На реконструкцію КПВВ «Станиця Луганська», що є єдиним пунктом перетину лінії розмежування в Луганській області, передбачено 20 мільйонів гривень.

Станом на теперішній час на КПВВ «Станиця Луганська» виконана найважливіша частина робіт, а саме:

  • проведено ремонт автомобільної дороги на підході до КПВВ;
  • організовано централізовану систему водопостачання та водовідведення, встановлено накопичувальну каналізаційну ємкість;
  • забезпечено внутрішнє електропостачання;
  • облаштовано дитячий ігровий майданчик.

Окрім цього, завершується будівництво укриття (у вигляді бліндажу на 50 осіб), навісів-накопичувачів для відвідувачів пункту пропуску та елементів огорожі.

До 7 вересня заплановано завершити монтаж архітектурних форм, пішохідних дорожніх огороджень та облаштування місць для зупинки маршрутних транспортних засобів.

З метою запобігання можливим провокаційним діям зі сторони незаконних збройних формувань, здійснення пропускних операцій  на КПВВ «Станиця Луганська» тимчасово припинено до 07.09.2018.

На жаль, Україна не може забезпечити перетин лінії розмежування в інших пунктах перетину зі сторони окупованих територій Луганської області у зв’язку з блокуванням РФ та її окупаційними адміністраціями відкриття інших КПВВ в Луганській області. Зокрема, під час переговорів в рамках Тристоронньої контактної групи з питань мирного врегулювання ситуації на сході України, українською стороною вже 2 роки піднімається питання відкриття КПВВ “Золоте”, однак жодного разу ми не отримали підтвердження  зі сторони представників РФ на його відкриття та гарантії безпеки для громадян під час перетину.

Міністерство також поінформувало про закриття КПВВ на період 2-7 вересня представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Представництва Організації Об’єднаних Націй в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини, Дитячого фонду ООН, Офісу ООН з Координації Гуманітарних Питань, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Представництва Міжнародної організації з міграції, СММ ОБСЄ.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України неодноразово вносило пропозиції щодо виділення з бюджету коштів на облаштування КПВВ Донецької і Луганської областей і тримає на постійному контролі роботи з реконструкції та розбудови контрольних пунктів в’їзду виїзду в зоні проведення ООС, які наразі проводяться у двох областях.

Невдовзі всі роботи буде завершено.