8 Вересня 2018

В.ЧЕРНИШ: окупанта цікавить Крим як компонент військового домінування у Чорному морі

В ефірі ТК ПРЯМИЙ Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш у розмові з Миколою Вереснем висвітлив ряд актуальних питань, пов’язаних з тимчасовою окупацією українських територій.
Зокрема мова йшла
✅про причини та наслідки викидів хімічних речовин в окупованому Армянську на заводі “Кримський титан”
✅про “розкрутку” нової злочинної ідеї РФ щодо виборів на окупованій частині Донецької та Луганської областей
✅про заяви очільника МЗС РФ Лаврова щодо “нормандського формату”.

“У листопаді 2014 року – це одразу після окупації – Володимир Константинов (голова кримського “парламенту” – ред.) оголосив, що російські банки прокредитують це підприємство [Кримський титан] на 500 мільйонів доларів нібито, і він таку заяву зробив для російських медіа, для того щоб змусити всіх думати, що виробництво буде екологічно чисте і сучасне. Однак нічого з цього, крім підживлення емоцій громадян у зв’язку з окупацією, не було зроблено. Я хочу, щоб це знали і громадяни, які живуть в окупації, що в 2014 році це не Україна, а це цинічно надурила окупаційна влада Автономної Республіки Крим, а тепер ці ж самі представники окупанта говорять по-іншому”
“Є один єдиний шлях – це підприємство не повинно функціонувати доти, доки не будуть дані гарантії і місцевому населенню, і Україні, що це підприємство буде безпечним”
“Українська влада зараз вживає превентивних заходів на контрольованій території, для того щоб захистити населення на випадок нових викидів і зміни напрямку вітру, а також робить все для застосовування міжнародного тиску”
“Всі міжнародні конвенції – хоч за окупації, хоч без окупації – покладають відповідальність на Російську Федерацію. І це не лише матеріальні збитки. Це і міжнародні кримінальні переслідування, це і проведення міжнародних інспекцій і т.д. Тому зараз українська влада вже звернулася до ООН, до ОБСЄ, ми контактували з ними вчора – для того щоб спонукати до проведення незалежної експертизи”
“Окупанта цікавить Крим як компонент військового домінування в Чорному морі. Всі дії окупанта демонструють справжнє ставлення до того, що вони відібрали, на жаль, військовим шляхом в України. Вони демонструють зневажливе ставлення до інтересів людей, будь-кого, аби тільки був цей [військовий] компонент. Тому все решта їм не головне”


Під час інтерв’ю мова йшла також про те, як Україна може вплинути на ситуацію навколо екологічної катастрофи через “Кримський титан” в окупованому Криму, про бутафорський характер Керченського мосту та небезпеку траси “Таврида”, про вбивство ватажка терористів “ДНР” та призначення виборів на непідконтрольній частині Донбасу тощо.