26.09.2019: ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ з громадськістю

Інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій з громадськістю

Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (далі - Міністерство) розроблено проект наказу  «Про затвердження Типового положення про комісію з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, форми акту обстеження житлового будинку (квартири), зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації та форми подання про перерахування коштів, які передбачені для надання грошової компенсації постраждалим».

 

Обґрунтування необхідності прийняття акта:

Урядом України 10 липня 2019 р. прийнято постанову № 623 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 18 грудня 2013 р. № 947», яка передбачає порядок надання та визначення розміру грошової допомоги або компенсації постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому місці проживання (далі – Порядок).

Цим Порядком встановлено механізм надання та визначення розміру грошової допомоги або компенсації постраждалим від надзвичайних ситуацій, які відмовилися від евакуації, відселення та залишилися на попередньому місці проживання та/або в межах відповідного населеного пункту.

Власники житлових будинків (квартир), які були зруйновані внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації, зможуть отримати від держави грошову компенсацію.

Сума виплати компенсації постраждалим визначатиметься за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України, при цьому граничний її розмір становитиме не більше ніж 300 тис. гривень.

Відповідно до схваленого механізму, органи місцевого самоврядування (військово-цивільні адміністрації) проводитимуть обстеження житла, зруйнованого внаслідок збройної агресії РФ і видаватимуть відповідні акти постраждалим особам.

Для отримання компенсації постраждалі мають подати відповідні заяви та документи до спеціально створених комісій при обласних державних адміністраціях (обласних військово-цивільних адміністраціях),  які будуть приймати рішення про надання грошової компенсації.

Порядком передбачено, що форми необхідних документів і порядок розгляду заяв затверджуються Міністерством.

Завантажити проект наказу тут

Пояснювальна записка до проекту наказу тут


Письмові пропозиції та зауваження до проекту наказу можна подавати 
до 11 жовтня 2019 року  на електронну адресу:  nedybaolena@gmail.com та info@mtot.gov.ua, з подальшим направленням паперового варіанту на поштову адресу: площа Лесі Українки, 1, м. Київ, 01196.

Консультації з питання, що  винесено на обговорення надаються за телефоном: (044) 536 92 54

Відповідальна особа  – Недиба Олена Олександрівна.