28.10.2019: МТОТ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Інформаційне повідомлення про проведення електронних консультацій

 28.10.2019: МТОТ ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Міністерством у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України розроблено проект наказу «Про затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей» (далі – проект наказу).

Проектом акта передбачено унормування питання переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях та у зворотному напрямку шляхом затвердження Переліку і обсягів (вартості/ваги/кількості) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей.

Обґрунтування необхідності прийняття акта

Частиною третьою статті 12 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», передбачено, що порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій визначаються Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. № 815 затверджено Порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій (далі – Порядок).

Слід зазначити, що питання переміщення фізичними особами товарів через лінію розмежування є вкрай актуальним, оскільки базові потреби громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, у зв’язку з діяльністю збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в повній мірі не задоволені, а обсяги товарів дозволених для переміщення виявились недостатніми з урахуванням реальних потреб громадян.

Відтак, з метою максимального врахування прав та інтересів осіб, що переміщують товари через лінію розмежування, а також належного унормування питання переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях та у зворотному напрямку, замість переліку товарів, дозволених для переміщення через лінію розмежування, що діє наразі (наказ Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24 березня 2017 р. № 39 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285), пунктом 23 Порядку, встановлено, що МТОТ затверджується Перелік і обсяги (вартість/вага/кількість) обмежених або заборонених до переміщення через лінію розмежування та до/з гуманітарно-логістичних центрів товарів, а також товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей.

Такий перелік буде більш вичерпним, та не потребуватиме частого внесення змін і коригування.

Слід зауважити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2019 р. № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (далі – МТОТ) реорганізовано шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (далі – Мінветеранів). Мінветеранів є правонаступником майна, прав і обов’язків МТОТ.

Проект наказу можна завантажити тут.

Пояснювальну записку тут.

Письмові пропозиції та зауваження до проекту наказу можна подавати до 12 листопада 2019 р. на електронну адресу: platonovalv@mtot.gov.ua та info@mtot.gov.ua, з подальшим направленням паперового варіанту на поштову адресу: площа Лесі Українки, 1, м. Київ, 01196.

Консультації з питання, що  винесено на обговорення надаються за телефоном: (044) 536 92 52.

Відповідальна особа від МТОТ – Платонова Людмила Вікторівна.