Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомляє про проведення громадських публічних обговорень проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасового звільнення від обов’язку погашення іпотечних кредитів, якщо предмет іпотеки знаходиться на тимчасово окупованій території або на території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження»

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України повідомляє про проведення громадських публічних обговорень проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасового звільнення від обов’язку погашення іпотечних кредитів, якщо предмет іпотеки знаходиться на тимчасово окупованій території або на території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження».

Над розробкою проекту Закону працювала робоча група з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів щодо вдосконалення національного законодавства України, утворена наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 12 жовтня 2016 р. № 27, за технічної та експертної підтримки Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», а також представників УВКБ ООН,  ГО «Донбас СОС», БО «БФ «Свої», ГО «Безпека та взаємодія в Україні».

Проектом пропонується:

  • встановити мораторій на погашення основної суми іпотечного кредиту та нарахованих відсотків за ним, якщо предметом іпотеки є майно, об'єкт  незавершеного будівництва,  майнові  права  на  нього, розташовані (зареєстровані) на території, що після укладення такого іпотечного договору була тимчасово окупована, або територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України;
  • доповнити Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» статтею 112;
  • внести зміни до статті 14 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», до статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», якими пропонується передбачити, що упродовж строку тимчасової окупації, або до закінчення антитерористичної операції, фізичні особи звільняються від обов’язку сплати платежів за іпотечними договорами, якщо об’єктом іпотеки є майно, об'єкт  незавершеного будівництва,  майнові  права  на  нього, що знаходиться на тимчасово окупованій території, або на території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Прийняття проекту сприятиме підвищенню рівня соціального захисту, а відповідно і рівня уваги держави до внутрішньо переміщених осіб та громадян, що вимушено проживають на тимчасово окупованій території або території населених пунктів, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Прийняття даного законопроекту сприятиме покращенню показників ліквідності та фінансового положення кредитних установ.

Письмові пропозиції та зауваження до проекту Закону можна подавати до 8 травня 2017 року за поштовою адресою: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1 та електронною адресою: savolaynen@mtot.gov.ua. Контактна особа в Міністерстві – Саволайнен Вікторія Іванівна, тел. (044) 284-68-13.

Останні новини
24 травня 2019 р.
В рамках співпраці МТОТ з Урядом Швейцарської Конфедерації досягнуто домовленості щодо започаткування трьох проєктів
18:32
23 травня 2019 р.
Дослідження та аналіз інформації з відкритих джерел свідчить, що в Україні лише у квітні зафіксовано більше 210 подій, які свідчать про поляризацію настроїв в суспільстві, неконтрольоване використання зброї для вирішення конфліктів та застосування різних механізмів, які дестабілізують ситуацію у громаді шляхом повідомлень про псевдомінувння
15:07
22 травня 2019 р.
Порти тимчасово окупованого Криму* та Російської Федерації, що знаходяться у чорноморському басейні у 2018 році понесли збитки на суму більш ніж 760 млн. російських рублів
16:56
18 травня 2019 р.
18 травня Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу
09:52