Допомога кримчанам та робота по деокупації Криму є запорукою стабільності Херсонської області та України загалом

Шляхи деокупації Криму та дотримання прав людини на тимчасово окупований території України в Криму, зокрема кримських татар, обговорили сьогодні на засіданні круглого столу в Херсонській обласній державній адміністрації.
У вітальному слові до учасників Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв зазначив, що Херсонщина є артерією, яка з'єднує тимчасово окуповану територію Криму зі всією Україною, тому саме Херсонська область відіграє головну роль у напрямі деокупації.
Також під час заходу обговорювали стан інтеграції та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб в області, будівництво для них житла, залучення для цієї мети іноземних партнерів. Було вкотре підкреслено, що кримчани, на рівні з іншими громадянами України, мають право на отримання послуг на підконтрольній Уряду території, у тому числі, в Херсонській області. Передусім йшлося про медичне обслуговування та освіту. Водночас, було звернено увагу присутніх на необхідність встановлення мобільних амбулаторій на КПВВ на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією Криму.
У свою чергу, Ісмаїл Халіков, представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розповів про стан дотримання прав людини в окупованому Криму, базуючись на аналізі звернень громадян з ТОТ Криму.
Звільнені політв’язні – Едем Бекіров, Микола Семина, Олексій Сизонович та Микола Карпюк, – у своїх виступах підкреслили важливість посилення присутності теми Криму в українському та світовому інформаційному просторі.
Едем Бекіров:«Ми повинні продовжувати говорити про Крим, за тих людей, які залишились в окупації. Тема Криму не повинна залишати і наш, і світовий інформаційний простір. У Криму сьогодні відбувається геноцид українського народу, знищується будь-яка згадка про Україну».
Микола Карпюк:«Ми українці наразі лише формуємо свою політичну культуру. В нас багато непорозумінь, але це не підстава опускати руки. РФ очікувала, що Україна розвалиться сама, оскільки Москва багато для цього зробила. Однак, це їм не вдалося. Тому ми повинні вірити в себе і продовжувати боротись за свою країну, у тому числі, за повернення Криму та частини непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей».
За результатами круглого столу представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у Херсонській області Денис Чистіков зазначив наступне:
«На сьогодні Херсонщина є прикладом всій Україні по підтримці кримчан. Однак необхідно пам’ятати, що саме допомога кримчанам та цілеспрямована, системна діяльність, направлена на деокупацію Криму, є запорукою стабільності Херсонської області та України загалом. Послаблення такої роботи активізує гібридні загрози з боку окупанта, які, прогнозовано, змістяться з ТОТ Криму на територію Херсонщини».
У заході також взяли участь представники Представництва Президента України, Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), ГО "Крим-СОС", активісти з тимчасово окупованого Криму, які вимушено залишили півострів.
Круглий стіл організовано Херсонською обласною державною адміністрацією, на передодні якого на КПВВ «Чонгар» відбулась акція «Крим – це Україна» за участі Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Антона Корневича, керівництва Херсонської ОДА, представників громадськості. Під час акції урочисто підняли державний прапор України та прапор кримськотатарського народу. У виступах згадували героїзм тих, хто чинив і чинить спротив окупантам.
Заходи відбулись за ініціативи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим у рамках відзначення 6-тої річниці з початку тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополя.