Флешмоб від МТОТ #Я_Знаю_Героя – понад 100 захопливих історій розповіли українці у рамках соціально-інформаційної кампанії #ГероїНашихСердець

У флешмобі #Я_Знаю_Героя, започаткованому у червні Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), взяли участь вже понад 100 користувачів. Вони розповіли історії про людей, які – попри обставини – війну та окупацію – знаходять у собі сили адаптуватися до нового життя та інтегруватися у нові для себе спільноти, або ж більше – навіть займатися громадською та волонтерською діяльністю
Прочитати всі ці історії можна в спеціальному розділі сайту проекту #ГЕРОЇНАШИХСЕРДЕЦЬ. Організатори флешмобу закликають українців брати приклад із людей, котрі залишають свої розповіді на сайті. Зробити це може кожен, скориставшись формою: https://heroes.mtot.gov.ua/i-know-hero/.
Більшість історій присвячено долі переселенців з тимчасово окупованої частини Донбасу чи з Криму, які активно та продуктивно інтегруються в нові громади – створюють громадські об’єднання, які допомагають іншим, засновують нову справу або ж відкривають простори для взаємодії неподалік від лінії розмежування. Також є чимало й історій про українських воїнів та волонтерів, про письменників, які змушені були покинути свій дім, однак залишаються творчо активними, і навіть про дітей, які допомагають іншим. Вашій увазі лише декілька таких історій:
Людмила Чаплигіна – переселенка з Крима, яка мусила покинути півострів у поважному віці – їй вже понад 70 років. Вона покинула у Криму не лише бізнес – фітнес-клуб, але й доньку. На новому місці, у Кам’янці-Подільському, вона не лише веде фітнес-уроки для людей старшого покоління, але й допомагає іншим переселенцям із оформленням грантів. Крім цього, вона займається мистецтвом плейбек-театру.
Катерина Нечаєва мало не з перших днів Майдану, а потім і з початку війни, займається волонтерською діяльністю. Вона створила БФ «ВІЛЬНІі-ЮА», організувала навколо себе величезну кількість людей у потужний волонтерський рух, якому довіряють і ті, хто допомагає, і ті, до кого надходить допомога.
Дар’я Касьянова з перших днів війни на повну включилася у справу порятунку мирних жителів: передусім, допомагала евакуювати дітей з інтернатних закладів, сиріт, позбавлених батьківської опіки. Загалом, завдяки їй евакуйовано 40 тисяч людей, з них – 12 тисяч дітей, у тому числі з інтернатів Донецької області.
Наталя Сосницька відкрила креативний простір у Костянтинівці – невеликому містечку на Донеччині, надихнувшись досвідом Краматорська. Тепер туди приходять молоді люди та підлітки, спілкуються між собою, разом реалізують різноманітні культурні, мистецькі та соціальні проекти. Це перший подібний заклад у місті.
З рештою історій від користувачів можна ознайомитись за посиланням: https://heroes.mtot.gov.ua/stories/
Нагадаємо, флешмоб #Я_Знаю_Героя є продовженням соціально-інформаційного проекту #ГЕРОЇНАШИХСЕРДЕЦЬ, нещодавно започаткованого Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ).
У центрі проекту – зафіксовані у відеосюжетах реальні історії 9-ти героїв, чиї життя змінила війна на Сході та окупація Криму. Але вони обрали не шлях зневіри. Вони вже сьогодні змінюють історію свого життя і країни, й крок за кроком будують мирне майбутнє.
Проект ГЕРОЇ НАШИХ СЕРДЕЦЬ реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).