Міністерство наголошує на необхідності посилення соціально-правового захисту дітей зі сходу України та АР Крим

Сьогодні, 2 грудня, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі взяв участь у громадських слуханнях з обговорення першочергових завдань розбудови системи забезпечення прав і захисту дітей в Україні на тему: «Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики».
Учасники слухань обговорили проблеми в системі захисту дітей, що призводять до порушення прав дітей та висловили свої пропозиції щодо впровадження дієвих механізмів державної підтримки дітей та сімей.
Зокрема, мова йшла про необхідність відмови від інтернатного догляду за дітьми, розподілу повноважень та відповідальності органів влади щодо захисту дітей в умовах децентралізації влади.
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, зі свого боку, наголошує на необхідності забезпечення соціально-правового захисту дітей, постраждалих внаслідок військового конфлікту на сході України та в АР Крим.
Зокрема, критичним залишається питання, пов’язане з отриманням освіти в Україні дітьми з тимчасово окупованої території Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Позиція Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України залишається незмінною – гарантоване державою право на рівний доступ до якісної освіти повинні мати усі українські діти, в тому числі необхідно забезпечити їм доступ до дистанційної освіти. Не повинно існувати перешкод в оформленні дітей зі сходу України та Криму у дошкільні навчальні заклади, зарахуванні до шкіл та вступу до вищих навчальних закладів України.
Також, не менш важливим є вирішення питань забезпечення оздоровлення та літнього відпочинку дітей з непідконтрольних українському Уряду територій. Міністерство вважає за доцільне створення відповідної Міжвідомчої робочої групи для врегулювання питання щодо забезпечення відпочинку/оздоровлення дітей, як з материкової частини України, так і з території тимчасово окупованого Кримського півострова та окремих територій Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Одним з основних напрямків допомоги дітям, які потребують особливого захисту держави, є створення Фонду допомоги політв’язням та членам їх сімей. Міністерство ініціює створення такого Фонду для вирішення матеріально-побутових, медичних проблем політв’язнів та членів їхніх сімей шляхом надання безповоротної фінансової допомоги разового характеру.
«Кожна відшкодована українською державою гривня за надання правової допомоги родинам політв’язнів у Криму збільшуватиме вагу і авторитет України в очах усіх мешканців півострова», - переконаний Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі.
Міністерство підтримує ініціативу розроблення та впровадження дієвих механізмів державної підтримки дітей, які потребують особливого захисту.
Зазначимо, що громадські слухання проводилися за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, членів Уряду України та громадських організацій, що працюють у сфері захисту дітей.