Об'єкт «Кліваж»: небезпека екологічної катастрофи

Довідкова інформація стосовно радіаційної небезпеки Об’єкту “Кліваж” на шахті «Юнком» (м. Юнокомунарівськ, Донецька обл.)
 
Небезпека екологічної катастрофи на даній шахті пов’язана із тим, що у разі підняття шахтних вод на поверхню, гранично допустима концентрація радіоактивних речовин може перевищувати допустиму норму. Заражені шахтні води можуть потрапити в річку Булавин, що може становити загрозу для людей.
 
Екологічний моніторинг шахти «Юнком» протягом 2002-2013 років здійснювався шляхом відбору проб води та їх направлення до лабораторій для перевірки складу води на перевищення гранично допустимих концентрацій радіонуклідів, вмісту мінеральних речовин, солей.
 
В 2002 році шахта «Юнком», як неперспективна, була закрита і в період з 2002 по 2017 рік працювала в режимі водовідливу. За непідтвердженою інформацією в 2017 році відкачування шахтних вод на шахті «Юнком» припинено.
 
Довідково:
 
Шахта «Юный комунар» (Юнкон) запущена в роботу в 1911 році. Вона розташована в н.п. Юнокомунарівськ, поблизу м. Єнакієво Донецької області. За характером виробництва шахта відносилась до «газових» з великою частотою викидів метану і газового пилу під час проведення гірничих робіт. За період з 1959 по 1979 рік на шахті зафіксовано 235 викидів, 28 із яких закінчились смертю шахтарів.
 
16 вересня 1979 року з метою зниження напружень в гірничих масивах для підвищення безпеки виробітки вугільних пластів було проведено підземний ядерний вибух (Об’єкт «Кліваж»). Потужність ядерного заряду становила 0,2-0,3 Кт тротилового еквіваленту. Вибух було здійснено в східному крилі шахти на глибині 903 м між вугільними пластами «Дев’ятка» та «Цегельний».
Останні новини
17 квітня 2019 р.
Україна продовжує вивчати кращі світові практики з організації протимінної діяльності (ПМД) із залученням усіх зацікавлених сторін
20:58
14 квітня 2019 р.
11 квітня 2019 року делегація чорногорських вчених Державного університету Чорногорії прибула до України для ознайомлення з досвідом впровадження в Україні навчальної програми, що розрахована на підготовку фахівців з вирішення та попередження конфліктів різного рівня
20:09
12 квітня 2019 р.
У МТОТ відбулась зустріч з міжнародними партнерами щодо впровадження комплексу заходів протимінної діяльності, з урахуванням нового законодавства в Україні. У заході взяли участь представники близько 30 країн – партнерів та міжнародних організацій
21:18
11 квітня 2019 р.
Незаконна розробка кар’єрів окупаційною адміністрацією Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя ставлять під загрозу існування унікальної екосистеми на ділянці урочища «Артезіан» та наносять величезні збитки культурній спадщині України
19:05