ПРО СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ БЮДЖЕТНОЇ ПРОГРАМИ 1611020 «СУБВЕНЦІЯ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТАМ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО ПІДТРИМКИ ТЕРИТОРІЙ, ЩО ЗАЗНАЛИ НЕГАТИВНОГО ВПЛИВУ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ НА СХОДІ УКРАЇНИ»

24.01.2019 | 15:47 оновлено

З метою вирішення житлових питань внутрішньо переміщених осіб, за ініціативи МТОТ, постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. № 769 затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України (далі - субвенція), головним розпорядником якої є МТОТ.

Прийняття постанови дає змогу здійснити підтримку внутрішньо переміщених осіб – громадян України, шляхом надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, зокрема, придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

Субвенція спрямовується на здійснення таких заходів:

1) будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності, в тому числі об’єктів соціального призначення, для надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам;

2) реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

3) придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

4) придбання обладнання і програмного забезпечення для оформлення та видачі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм для центрів надання адміністративних послуг, розміщених в населених пунктах, що розташовані поблизу контрольних пунктів в’їзду/виїзду, з метою спрощення доступу до отримання адміністративних послуг для населення, яке проживає в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, та в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Основними умовами надання субвенції є:

- фінансування заходів, зазначених вище, строк реалізації яких становить не більш ніж один рік;

- співфінансування заходів з місцевого бюджету в розмірі не менше 50 відсотків;

- наявність проектної документації, затвердженої відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р.  № 560.

Слід зазначити, що приміщення, придбані за рахунок коштів субвенції для надання у тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам, є комунальною власністю та зараховуються до складу фонду житла для тимчасового проживання.

З метою ефективного використання коштів субвенції, МТОТ розроблено та рекомендовано для прийняття виконавчими комітетами місцевих рад порядок розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Даний порядок впроваджений на основі бальної оцінки, яка передбачає врахування критеріїв вразливості громадян, справедливий розподіл та відсутність впливу корупціогенного фактору.

Інформація про стан реалізації субвенції у 2018 році

Останні новини
18 липня 2019 р.
17 липня Уряд затвердив новий Порядок перетину лінії розмежування на сході України
15:24
18 липня 2019 р.
Протягом червня 2019 року адміністративну межу у Херсонській області в обох напрямках перетнули 260 367 осіб та 41 870 транспортних засобів
09:34
17 липня 2019 р.
Протягом червня лінію розмежування на Сході України в обох напрямках перетнуло 1 186 300 осіб. З них через КПВВ у Донецькій області – 880 200 осіб, через КПВВ «Станиця Луганська» – 306 100 осіб
15:32
15 липня 2019 р.
кошти, витрачені у рамках виплати компенсацій за зруйноване житло, будуть включені до консолідованої претензії України до РФ щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України
19:11